....

Roman

....

Příspěvekod Roman » pát 01. dub 2016 12:15:55

Jak prosím postupovat, když platím výživné na dítě, které studuje – platím 5000kč, což je podle mě dost. Dítě letos končí školu, jak poté pokračovat? Podat nějaké prohlášení o ukončení výživného nebo jak? Mám čekat až se nahlásí na ÚP nebo půjde do práce? Díky Roman.

frantisek.sedlacek
Příspěvky: 18
Registrován: pát 12. úno 2016 9:33:14

Re: ....

Příspěvekod frantisek.sedlacek » úte 05. dub 2016 11:34:45

Dobrý den, vyživovací povinnost je ze zákona vázána na schopnost sám se živit. V případě ukončení studia a schopnosti dítěte sám se živit je nutné, především v případech, kdy je výživné strháváno exekučně, podat návrh na zrušení vyživovací povinnosti. Tento návrh pro Vás může vyhotovit náš advokát. V případě Vašeho zájmu o tuto službu nás tedy prosím kontaktujte prostřednictvím formuláře na našich stránkách. František Sedláček, Pravniesa.cz

AndreaKk

Re: ....

Příspěvekod AndreaKk » pon 28. lis 2016 10:50:32

Mám dotaz ohledně popírání otcovství. Na internetu jsem našla toto.. "Otcovství nelze popřít k dítěti narozenému mezi 160. dnem a 300. dnem od umělého oplodnění." Znamená to, že otcovství lze popřít do 160 dnů od oplodnění? Takže v RL může být i zapsán otec, který neni biologickým otcem? Děkuji za odpověď.

frantisek.sedlacek
Příspěvky: 18
Registrován: pát 12. úno 2016 9:33:14

Re: ....

Příspěvekod frantisek.sedlacek » pon 28. lis 2016 10:54:39

Dobrý den, Otcovství nelze popřít k dítěti narozenému v době mezi stošedesátým dnem a třístým dnem od umělého oplodnění provedeného se souhlasem manžela matky, nebo se souhlasem jiného muže, když matka není vdaná, bez ohledu na to, jaké genetické látky bylo použito. To neplatí, otěhotněla-li matka dítěte jinak."
Podstatou věty je slovo "narozeného", tedy jestliže se dítě narodí mezi 160 dnem a 300 dnem od umělého oplodnění, tak nelze jeho otcovství popřít. Dítě narozené před 160 dnem se narodí ve 23 týdnu a při porodu před dokončením 23. týdne těhotenství se již nejedná o porod, ale o potrat, dle lékařských pravidel, proto je v občanském zákoníku stanovena tato hranice. Ustanovení občanského zákoníku tedy neurčuje lhůtu pro popření otcovství, ale lhůtu pro narození dítěte.
Zákon č. 89/2012 Sb. , občanský zákoník
S pozdravem, Právníesa.cz


Zpět na “Rodina”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host