VÝPOVĚĎ NA POLICAJTECH

ALŽBĚTA STUCH.

VÝPOVĚĎ NA POLICAJTECH

Příspěvekod ALŽBĚTA STUCH. » pon 11. dub 2016 15:27:04

DOBRÝ DEN, MAM DOTAZ. CO MI HROZI, KDYZ SEM NA POLICAJTECH PODALA KRIVOU VYPOVED? MUZU JIT DO VEZENI? A KDYZ JI ZMENIM (TEDA JESTLI TO JDE) TAK CO MI HROZI? DIKY ZA VASI ODPOVED

frantisek.sedlacek
Příspěvky: 18
Registrován: pát 12. úno 2016 9:33:14

Re: VÝPOVĚĎ NA POLICAJTECH

Příspěvekod frantisek.sedlacek » úte 12. dub 2016 14:31:23

Dobrý den, dle všeho jste se dopustila trestného činu křivé výpovědi, na základě které Vám skutečně hrozí trest odnětí svobody ve výši šest měsíců až tři léta, v případě způsobení značné škody nebo úmyslného podání křivé výpovědi, které má za účel způsobit vážnou újmu Vám hrozí odnětí svobody na dva až deset let. František Sedláček, Pravniesa.cz

Petra - Těšnov

Re: VÝPOVĚĎ NA POLICAJTECH

Příspěvekod Petra - Těšnov » úte 17. led 2017 9:02:58

Dobrý den, můj přítel měl před časem nehodu. Avšak řídil, když neměl řidičák..Proto jsem vzala nehodu na sebe.. Všechno bylo ok, ale ted bych chtěla změnit svoji výpověď.. Mám i svědky, kteří mi můžou dosvědčit, že jsem v tu dobu byla ve škole. K nehodě jsem dorazila asi 40 minut po nehodě,
Nehoda je už uzavřená, pojišťovna škodu poškozeným uhradila. Je možné, abych ještě změnila výpověď? Co mihrozí za trest? A příteli? Děkuji.

frantisek.sedlacek
Příspěvky: 18
Registrován: pát 12. úno 2016 9:33:14

Re: VÝPOVĚĎ NA POLICAJTECH

Příspěvekod frantisek.sedlacek » úte 17. led 2017 9:10:22

Změnit výpověď určitě můžete. Je zde riziko případného stíhání za trestný čin podvodu, popř. pojistného podvodu.
Jestliže bylo při nehodě způsobeno zranění, a řidič účastnící se takové dopravní nehody ujel, hrozí mu trestní stíhání pro podezření ze spáchání trestného činu neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku. Pokud nehoda byla bez zranění, tak zde hrozí spáchání přestupku, za který je možné uložit pokutu/zákaz činnosti/řízení motorových vozidel.
František, PrávníEsa.cz


Zpět na “Přestupky, pokuty, trestní právo”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti